Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego

ul. Górnicza 18 , 42-360 Poraj

tel./fax. (034) 31-45-729

e-mail: gimporaj2@op.pl

Kilka informacji i naszej szkole

Nazwa szkoły:

Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego  w Poraju

Adres:

42-360 Poraj, ul. Górnicza18

Telefon/fax:

gimporaj2@op.pl

Strona WWW:

www.gimnazjumwporaju.republika.pl
www.gimnazjumwporaju.cba.pl

Nr konta bankowego

Rady Rodziców

BPSSA O. w Częstochowie F. w Poraju

75 1930 1321 3111 0117 5116 0001

STATUT http://www.gimnazjumwporaju.republika.pl/statut_gimnazjumwporaju.pdf
Dyrektor:

mgr Beata Cichoń

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

"Respektowane są normy społeczne"

przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach

Baza lokalowa:

Placówka ma do dyspozycji 16 sal lekcyjnych, do których zostały zakupione nowe jednoosobowe stoliki i krzesła. Pracownie wyposażone są w pomoce naukowe: atlasy, globusy, słowniki, mapy, plansze dydaktyczne, sprzęt audiowizualny; telewizory, odtwarzacze DVD. Została zakupiona dwie tablice interaktywne, która są wykorzystywane na poszczególnych przedmiotach. W szkole jest pracownia komputerowa z nowoczesnym oprogramowaniem oraz funkcjonuje biblioteka multimedialna,

pracownie zostały pozyskane z projektów EFS pt "Pracownia komputerowa dla szkół" i "Internetowego Centrum Informacji Multimedialnych"

Szkoła dysponuje halą sportową, na której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, zajęcia sportowe dla uczniów zainteresowanych różnymi dyscyplinami sportowymi oraz zajęcia sportowe, na które uczęszczają w godzinach popołudniowych mieszkańcy gminy Poraj. Za budynkiem szkoły znajduje się kompleks boisk „ORLIK”, który dostępny jest dla wszystkich uczniów i mieszkańców gminy.

Zajęcia dodatkowe:

W szkole prowadzone są: zajęcia dodatkowe z języków obcych oraz zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, matematyki, języków obcych. W celu rozwijania zainteresowań i uzdolnień artystycznych uczniów, w szkole działa koło teatralne, chór oraz zespół muzyczny. Funkcjonuje Szkolny Klub Sportowy, w ramach którego działają sekcje piłki siatkowej i nożnej. Ponadto w szkole prowadzone są:

·        Zajęcia przygotowujące uczniów klas III do egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego, matematyki, języków obcych, chemii, fizyki.

·        Dodatkowe zajęcia z historii, geografii, chemii i fizyki

·        Koło polonistyczne, języka angielskiego i niemieckiego, historyczne, plastyczne.

·        Zajęcia poetycko-literackie

·        Zajęcia wokalno-artystyczne

Wydawana jest również szkolna gazetka "Termokontener". Realizowane są również liczne projekty edukacyjne, w których uczniowie mogą rozwijać swoje indywidualne zainteresowania, takie jak Akademia Uczniowska, Młody Obywatel czy Junior Media.

Współpraca z zagranicą:

2011-2013 "Human Rights in Europe between Ideal and Reality"

2009-2010 E-TWINNING- projekty realizowane przez Internet.

2005-2008 "Młodzież podróżuje po Europie" - przewodnik

2004-2005 Projekt językowy ze Słowenią "Wschodzące gwiazdy"- magazyn szkolny